Růa
|
27.11.2008 08:03 -
Re: starání se o autíčko
|
|

|
Mimo klasických a předepsaných výměn olejů, filtrů a pod. po 20 000 km pouze občas kontroluji hladiny vech kapalin, tlak v pneu. a zběně kouknu na motor a spodek auta, zna někde něco neteče, není uvolněn nějaký konektor nebo něco nedře (takto u jsem zachránil i na C5 u motoru dvě hadice před proklepáním).
Teď v zimě jetě jak to vdy počasí dovolí Péu umyju a nejen zvenku, ale hlavně ze spoda, aby se spláchla sůl. Na jaře potom jenom opravím drobná korozivní místa barvou na podvozky a natřu jetě preventivně výfuk.
Mechanické součásti preventivně neměním (jako čepy, loiska,brzdy), pouze pokud jsou součásní jiné (např. vodní pumpu při rozvodech). A se to ozve, tak na to jdu. (Tajně doufám, e se nikdy neozve nic drahého ) To ovem měním obě strany, i kdy je ta druhá dobrá. |
| |
| |