Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Anténa - autorádio
ret33
06.06.2024 14:56 - Re: Anténa - autorádio
Za?iato?n?k
Zdravím,
prosím o pomoc . Jaké jsou rozdíly mezi paticemi antény sedan/kombi RD4/RNEG/NG4 u C5 X7 a kde jsou vlastně antény u kombi umístěné ?

Řeším takový zprasek, kdy rádio má špatný příjem FM. Reálně nejlépe funguje příjem pokud mám zapojený FM transmiter místo zapalovače, tedy vysílač je hned u rádia (RNEG). Příjem stanic jinak různě šumí, má krátkodobé výpadky. Z toho usuzuji, že anténa je nezapojená nebo zapojená špatně a příjem vlastně zajišuje jenom rádio. Není se čemu divit, podle VIN byla z výroby navigace NG4, ale v autě je RNEG, takže kdoví, jak je to poskládané.

Zatím jsem zjistil následující:
Od antény ve střeše vedou dva kabely - zelený + šedý. Který je k čemu (GPS, FM ?), do jednoho vede napětí cca 3,5V, do druhého 0V. Už to se mi zdá špatně, protože podle Serviceboxu má mít kombi s RNEG i NG4 anténu pouze s jedním šedým kabelem.

Co tak vyvozuji, tak antény pro FM u kombi jsou v 3. bočních sklech ?
Vedou přes anténí moduly 6561 RK, 6561 RN IMPEDANČNÍ ADAPTÉRY přímo do rádia ?
Jsou napájený fantomově přes fakru ?
Nebo ještě vedou přes jednotku telematiky Autoliv 6579RX ?
Kde jsou v autě tyhle anténí moduly a autoliv umístěné, nechce se mi úplně jít po drátech a rozebrat kvůli tomu půlku auta ?

Anténa na střeše u kombi je jenom kvůli GPS ?
GPS funguje někdy dobře, někdy dost zmateně - je mimo třeba o 50 -100 metrů, někdy dlouho trvá, než se ukáže správná nadmořská výška a přitom to ukazuje 5-6 satelitů . Může to souviset s parkováním v podzemní garáži ?

Díky.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  
Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator