Jméno
Password
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

Novinky a zaujimavosti > Citroen

Citroën C4 Cactus: World Car Design of The Year 2015cactus - design awards cactus - design awards

Citroën C4 Cactus: World Car Design of The Year 2015

Citroën C4 CACTUS získal, jak bylo oznámeno na tiskové konferenci, kterou uspořádal autosalon New York International Auto Show, Bridgestone Corporation a Autoneum, ocenění za nejlepší automobilový design za rok 2015 (2015 World Car Design of the Year).

Alexandre Malval, Style Director CITROËN, převzal toto ocenění určené pro vozy, které se vyznačují inovativním stylem a posunováním hranic automobilového designu. C4 Cactus je takovým odvážným stylistickým počinem, má svou osobnost, cool a optimistický vzhled a klade si za cíl spojit estetiku a užitečnost. Jeho siluetu podtrhuje světelný podpis a použití výjimečných technologických novinek, jako je AirbumpŽ .

Citroën má již s programem cen pro nejlepší světová auta, který funguje již 11 let, své zkušenosti. V roce 2006, kdy se poprvé udělovala cena za design, získal toto ocenění model C4. A Citroën se včetně letošního roku dostal mezi finalisty světové Top 3 v kategorii designu 6× z 10 ročníků (2015, 2012, 2010, 2009, 2007 a 2006).  

Generální ředitelka společnosti Citroën Linda Jackson k tomu uvedla: „Tímto prestižním titulem, který získal C4 Cactus, byla oceněna odvaha a kreativita naší značky. C4 Cactus se nepodobá žádnému jinému autu, je to Citroën a design Citroënu se žádnému jinému nepodobá. Citroën nabízí po celém světě JEDINEČNOU IDENTITU , což byl nᚠrecept na úspěch v MINULOSTI, v PŘÍTOMNOSTI a bude i v BUDOUCNOSTI. Jsme přesvědčeni, že ve voze C4 Cactus je naše síla, a domníváme se, že jsme začali novou kapitolu naší historie. Ještě vás překvapíme!“

Kategorie World Car Design of the Year a udělované ceny jsou určeny pro nové vozy, které nabízejí inovaci a styl překračující stávající hranice.

Vozy usilující o toto ocenění mohou figurovat na celkovém seznamu pro získání ceny Světové auto roku NEBO mohou být zapsány samostatně, pokud bylo vozidlo v období od 1. ledna 2014 do 31. května 2015 k dispozici v alespoň v 10 kusech na některém z významných trhů. Může jít o předvýrobní nebo nový výrobní model.

Porotu u kategorie designu tvoří pět vysoce respektovaných světových odborníků na design. Ti byli vyzváni, aby nejprve každý přihlášený vůz přezkoumali a poté připravili užší seznam doporučení pro porotce. Šlo o tyto odborníky:

Masatsugu Arimoto (Japonsko – nezávislý novinář specializovaný na design)
Silvia Baruffaldi (Itálie – časopis Auto & Design)
Gernot Bracht (Německo –  Univerzita Pforzheim, zaměření na design)
Sam Livingstone (Velká Británie – Car Design Research a Royal College of Art)
Tom Matano (USA – School of Industrial Design at Academy of Art University in San Francisco)

Odborníci uvedli, že „Design vozu Cactus je skutečně inovativní. Jeho přitažlivě odlišný exteriér je předznamenán nejprve úzkými horními předními světly, dále proporcemi, kterými se poněkud odlišuje od ostatních vozů, a úžasnými vzduchovými polštáři „Air-bump“, které vůz pomáhají chránit před drobnými škrábanci. Uvnitř nenajdete velké množství budíků a tlačítek, ale velmi přehledný minimalistický interiér: kontrolky jsou soustředěny na centrálním digitálním displeji a kolem něj, většina z hlavních ploch a objemů je lineární, zmenšená a sympaticky nepůsobí jako typicky automobilová. Design vozu Cactus představuje správný závan čerstvého vzduchu.“

 Komentáře

Komentáře


Pro psaní komentářů se přihlaste a aktivujte si úplný profil ...


  
Users online  
Newest posts  
Advertising  
Pictiures  
Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator