Jméno
Password
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

Novinky a zaujimavosti

Peugeot a Citroën odliší své nové modelyKoncern PSA se v současnosti nenachází v úplně dobré finanční kondici. Může za to, kromě jiného, přílišná podobnost mezi spřízněnými modely Peugeotu a Citroënu. A právě na jejich odlišení chce koncern stavět a dostat se zpátky do plusových hodnot.

Druhý největší výrobce automobilů má na domácím trhu meziroční propady o několik desítek procent. PSA doplácí i na příliš úzké portfolio a vysoké náklady na výrobu. Proto taky navázal partnerství s koncernem GM, a z toho by měly vzejít čtyři nové modely pro každou zúčastněnou automobilku.

Něco podobného plánům PSA se povedlo už Volkswagenu, kde jsou na kanibalizaci svých modelů velmi hákliví. Peugeot má v plánu posunout se v hierarchii koncernu o něco výš a postavit se třeba Fordu nebo Toyotě. Citroën má se svou řadou modelů C být spíš obranou vůči cenově agresivním konkurentům z řad Renaultu nebo dvojky Hyundai/Kia.

Pokud jste se zděsili, kam to ten Citroën spěje, nemusíte se bát. Luxusnější a stylovější část značky bude stále sázet na řadu DS.


 Komentáře

Komentáře


Pro psaní komentářů se přihlaste a aktivujte si úplný profil ...


  
Users online  
Newest posts  
Advertising  
Pictiures  
Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator