Jméno
Password
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

Novinky a zaujimavosti > Technika

OFICIÁLNÍ ZALOŽENÍ BMW PEUGEOT CITROËN ELECTRIFICATIONSkupiny BMW a PSA Peugeot Citroën se rozhodly spojit své schopnosti a investovat více než 100 milionů EUR do technologického centra vyhrazeného hybridním a elektrickým vozům:

  • výzkumné a vývojové centrum v Mnichově je již v provozu
  • výrobní středisko v Mulhouse se připravuje a výrobu zahájí v roce 2015

Otevíraná technologická platforma určená pro elektrický pohon má evropskému průmyslu dodat významnou vzpruhu.
 

Mnichov. Protokol dohody, který skupiny BMW a PSA Peugeot Citroën podepsaly, vstupuje do své poslední fáze. Skupiny vytvořily společný podnik BMW Peugeot Citroën Electrification, který se bude věnovat rozvoji a výrobě technologie určené pro elektrické a hybridní vozy a současně vytvářet podmínky nutné k rychlé realizaci společných cílů. Výroba hybridních součástí pro elektrifikaci modelů obou skupin se plánuje na rok 2015. Podnik BMW Peugeot Citroën Electrification se hodlá stát jedním z hlavních aktérů v odvětví elektrického pohonu a má sloužit jako příklad na cestě k mobilitě budoucnosti. Společný podnik chce vytvořením otevřené technologické platformy výrazným způsobem přispět ke strukturalizaci evropského odvětví v této oblasti.
„Skupiny BMW a PSA Peugeot Citroën mají před sebou jasně stanovené společné cíle,“ vysvětlil předseda představenstva BMW Peugeot Citroën Electrification Wolfgang Güllich. „Chceme, aby se nᚠpodnik stal během několika málo let jedním z hlavních dodavatelů komponentů pro elektrický pohon.“ BMW a PSA za tímto účelem investovaly do BMW Peugeot Citroën Electrification více než 100 milionů EUR. Do konce roku 2011 má v novém výzkumném a vývojovém centru v Mnichově pracovat přibližně 400 zaměstnanců, většinou vysokoškolsky vzdělaných expertů na elektromobilitu a elektroniku. Tito odborníci se budou věnovat vývoji hybridních součástek, které se budou následně vyrábět v továrně v Mulhouse (v plném chodu přibližně 250 zaměstnanců). BMW Peugeot Citroën Electrification bude vyvíjet a vyrábět elektrické součásti nezbytné pro elektrické hnací ústrojí, tedy: vysokonapěové baterie, elektrické motory, generátory, výkonovou elektroniku, nabíjecí zařízení a software pro energetické řízení. Společný podnik současně vytvoří otevřenou technologickou platformu, pomocí které zapojí dodavatele do procesu vývoje a nákupu a bude díky ní prodávat zařízení pro hybridní systémy i jiným podnikům, než jen svým dvěma akcionářům.
„Budeme využívat svou flexibilitu, efektivnost a mezinárodně uznávané know-how v oblasti elektrifikačních systémů a budeme definovat nové normy mobility budoucnosti,“ dodal ředitel BMW Peugeot Citroën Electrification Jean Leflour.


Skupiny BMW a PSA Peugeot Citroën úspěšně spolupracují již téměř deset let v oblasti převodových systémů. Od roku 2002, kdy oba partneři podepsali smlouvu o spolupráci, společně vyrobili více než 1,8 milionů čtyřválcových benzínových motorů pro různé modely MINI a pro vozy Peugeot a Citroën. V únoru 2010 se oba partneři zavázali v této spolupráci pokračovat a společně vyvinout novou generaci těchto čtyřválcových benzínových motorů. Tento v současnosti již fungující společný podnik urychlí standardizaci hybridních komponentů, což by mělo přinést výrazné úspory při nákupu a výrobě.


BMW PEUGEOT CITROËN ELECTRIFICATION, společný podnik skupin BMW a PSA Peugeot Citroën, má svá zařízení v Německu a ve Francii.

www.bpc-electrification.com

 Komentáře

Komentáře


Pro psaní komentářů se přihlaste a aktivujte si úplný profil ...


  
Users online  
Newest posts  
Advertising  
Pictiures  
Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator