Jméno
Password
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

Novinky a zaujimavosti > Citroen

CITROËN ZÍSKAL OCENĚNÍ ZLATÝ VOLANTV rámci udělování jedné z nejprestižnějších evropských automobilových cen Goldenes Lenkrad („Zlatý volant“) získala 9. listopadu v Berlíně cenu za ochranu životního prostředí hybridní dieselová technologie HYbrid4, kterou ve světové premiéře vyvinula skupina PSA Peugeot Citroën. Porota složená ze čtenářů časopisu Auto Bild a Bild am Sonntag a renomovaných odborníků z 15 zemí vybrala tuto technologii z 16 finálových projektů zahrnujících vozy, koncepty a technologie. Jejich společným rysem bylo, že se v předchozím roce vyznamenaly svým návrhem nebo přínosem ke snížení zatížení životního prostředí v oblasti automobilismu.

Ocenění míří k vozům Peugeot 3008 HYbrid4, což je první dieselový hybridní crossover na světě, a Citroën DS5 Hybrid4 Airdream. Oba vozy se na trhu objeví v průběhu 1. čtvrtletí 2012.

Cenu převzal Jean-Marc Gales, generální ředitel značek Peugeot a Citroën, na slavnostním galavečeru 9. listopadu. Jean-Marc Gales při této příležitosti prohlásil: „Jsem velmi hrdý, že jsme toto ocenění dostali druhý rok po sobě. V roce 2010 to bylo za elektromobil Peugeot i0n. Tento nový Zelený volant je potvrzením historického prvenství skupiny PSA Peugeot Citroën v oblasti technologií umožňujících snížit emise CO2. Jsem přesvědčen, že dieselový hybrid HYbrid4 se rychle stane měřítkem kvality na trhu, jako byl před ním motor HDi, filtr pevných částic nebo technologie Stop&Start e-HDi, uvedená na trh v loňském roce.“

Skupina PSA Peugeot Citroën vsadila s pohonem HYbrid4 na spojení výkonů tepelného dieselového motoru a výhod elektrického pohonu: jde o revoluci z hlediska úspor paliva – přibližně 30 % oproti vozu s klasickým dieselovým motorem - a emisí CO2 – ty dosahují méně než 100 g/km.

Výkon 200k při spotřebě 3,8 l/100 km a emise 99 g CO2/km

U Peugeotu 3008 HYbrid4 i u Citroënu DS5 Hybrid4 Airdream pohání přední nápravu dieselový motor 120 kW (163 k), sériově opatřený filtrem pevných částic, a zadní nápravu elektrický motor 27 kW (37 k), díky čemuž je možné využít pohon všech 4 kol.

 Komentáře

Komentáře


Pro psaní komentářů se přihlaste a aktivujte si úplný profil ...


  
Users online  
Newest posts  
Advertising  
Pictiures  
Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator