Jméno
Password
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

Novinky a zaujimavosti > Citroen

CITROËN A TOTAL SLAVÍ 50 LET PARTNERSTVÍ50y 50y

CITROËN A TOTAL SLAVÍ 50 LET PARTNERSTVÍ

Total a Citroën mají společnou historii již od roku 1968. Tato ""success story"" opírající se o inovace a vášeň pro motosport přivedla obě značky opakovaně na nejvyšší stupeň vítězů.
Podívejme se společně na těchto 50 let úspěšného partnerství, jak sportovních, tak obchodních, které přispěly k mezinárodnímu věhlasu obou skupin.


Společnost Total od zahájení tohoto partnerství podporovala celosvětový průmyslový růst společnosti Citroën tím, že jí dodávala širokou škálu automobilových maziv. Během desetiletí obě společnosti společně vyvinuly maziva konkrétně určená pro motory Citroën, které jsou tak stále úspornější a šetrnější k životnímu prostředí.

Ochrana životního prostředí je pro Citroën i Total zcela zásadní otázkou. Partneři se zavázali drasticky omezit svůj dopad na životní prostředí, zejména cestou snižování emisí CO2. Jejich výzkumné a vývojové týmy společně vyvíjejí vhodná řešení, současným výsledkem jejich úsilí je nový syntetický olej QUARTZ INEO FIRST 0W-20 umožňující snížit spotřebu paliva až o 4 %*.

Dalším pilířem partnerství Citroën–Total je snaha o dosahování co nejlepších výsledků v závodech a sportovní duch. Všechny možné testy a sportovní události, od pečlivých analýz oleje po hodnocení na trati, od jednotlivých vytrvalostních rallye až po mistrovství světa v rally, umožnily týmu Total vyzkoušet si svá maziva v extrémních podmínkách a zajistit závodním i sériovým vozům Citroën ten nejlepší výkon.
Síla partnerství mezi značkami Citroën a Total v oblasti motosportu byla zřejmá již v Marocké rallye v roce 1969. Citroën začal s vozem Citroën DS 21 sbírat úspěchy, ve vítězné sérii pokračoval ve vytrvalostních rally, kde získal 36 vítězství a 5 titulů konstruktérů ve světovém poháru FIA. V letech 2003–2012 následovala neuvěřitelně úspěšná série v mistrovství světa v rallye (WRC), kde Citroën osmkrát zvítězil v Poháru konstruktérů a devětkrát v Poháru pilotů.
V roce 2014 se Citroën a Total rozhodly účastnit se mistrovství WTCC, kde dosáhly tří titulů v Poháru konstruktérů, tří titulů v Poháru pilotů a celkem 50 vítězství. V roce 2017 se obě značky vrátily do WRC s vozem C3 WRC, který zde dvakrát zvítězil, a to v Mexiku a v Katalánsku.

Film k vidění na: https://youtu.be/DDiMvmdJZWw

*Měřeno v oficiálním testování M111 FE

 Komentáře

Komentáře


Pro psaní komentářů se přihlaste a aktivujte si úplný profil ...


  
Users online  
Newest posts  
Advertising  
Pictiures  
Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator