Jméno
Password
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

Novinky a zaujimavosti > Rallye

Speciál Citroën DS3 R3T na Rally BohemiaPraha, 27. června 2011
Citroën představí při Rally Bohemia speciál Citroën DS3 R3T

Popularita vozů Citroën DS3 R3T na evropských tratích roste, první vlaštovky se postupně objevují i na českých tratích. Citroën ČR si právě Rally Bohemia (1. – 3. července 2011) vybral k oficiální prezentaci tohoto vozu v České republice. Kromě doprovodných akcí bude hlavní aktivitou mladoboleslavský start talentovaného italského mladíka Andrea Crugnoly.

Citroën DS3 R3T se na evropských tratích poprvé prezentoval v závěru loňského sezony, kdy se za jeho volantem na vybraných závodech objevily takové hvězdy jako Kris Meeke, Bryan Bouffier a Thierry Neuville. Vůz z dílen Citroënu Racing, který pod kapotou ukrývá čtyřválcový motor 1.6 THP (Turbo Haute Pression, základem sériový motor z produkce PSA), si okamžitě řekl o pozornost fanoušků i soutěžních týmů. Během letošní sezony se počet těchto vozů výrazně navýšil, domácí premiéru si mohli fanoušci vychutnat při Valašské rally v závěru března. 

Citroën DS3 R3T disponuje díky specifickým dílům určeným pro závodní auta (vzduchový filtr, vačkové hřídele, písty, ojnice, systém výfuku a turbodmychadlo, elektronické ovládání) výkonem 210 koní. Kromě čistého výkonu byla věnována zvláštní pozornost vyladění kroutícího momentu a trakce. S hodnotou 350 N.m nabízí motor vozu DS3 R3 bezkonkurenční pružnost. Převratnou novinkou je u tohoto speciálu šestistupňová sekvenční převodovka s řazením v blízkosti volantu. Tento systém umožňuje dvakrát rychlejší řazení než u mechanické převodovky a současně lepší spolehlivost hnacího ústrojí.

Cena přestavbového kitu DS3 R3T pro asfaltové tratě je 62 tisíc euro (komplet vůz i s přestavbou 90 tisíc euro).

Citroën Racing využije Rally Bohemia k oficiálnímu představení nového Citroënu DS3 R3T v České republice. Na akci v Bělé pod Bezdězem 30. června pro potenciální zájemce a zástupce médií, při mladoboleslavské soutěži bude hájit barvy francouzské značky oficiální pilot Ital Andrea Crugnola. Na místě spolujezdce ho doprovodí Roberto Mometti. Soutěži bude přítomen i šéf klienského sportu značky Citroën Jean Francois Lienere.

Andrea Crugnola se narodil 25. dubna 1989 ve Varese. S motoristickým sportem začínal na motokárách (od roku 2004), v roce 2007 přesedlal na rally. S dvoukolkami sbíral vavříny v pohárových šmpionátech (Suzuki Rallye Cup), v sezoně 2009 se stal v italském asfaltovém šampionátu vítězem kategorie do 25 let a loni skončil druhý v juniorské kategorii (C.I.R.). Sezonu korunoval pátou příčku na Rallye du Valais. Při Katalánské rally se Andrea zúčastnil projektu Pirelli Star Drivers a nakonec byl vybrát mezi šestici jezdců, kteří reprezentují italského výrobce pneumatik, který je zároveň letošním partnerem CRT ve všech evropských zemích, v seriálu FIA WRC Academy (nástupce Junior WRC).

Rally Bohemia bude zároveň čtvrtým podnikem Citroën Racing Trophy CZ 2011. O novinkách v tomto poháru vás budeme před startem informovat. Novinky k CRT CZ najdete i na stránkách www.citroenracingtrophy.cz.

 Komentáře

Komentáře


Pro psaní komentářů se přihlaste a aktivujte si úplný profil ...


  
Users online  
Newest posts  
Advertising  
Pictiures  
Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator