Jméno
Password
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

Novinky a zaujimavosti > Citroen

Citroën zvýšil náskokwtcc2 wtcc2

Citroën zvýšil náskok

Citroëny C-Elysée WTCC završily evropskou část sezony FIA WTCC v ulicích Vila Realu s velkou bodovou porcí.   Dvě druhá místa, Yvana Mullera a Toma Chiltona, značí, že Citroën dál vede Pohár konstruktérů mistrovství světa. Po dvou pátých místech si José María López udržel 101bodový náskok na čele pořadí pilotů.

Na start zahajovacího závodu se závodníci seřadili za ostrého slunce. Ukázalo se, že několik prvních stovek metrů bylo rozhodujících. Tom Chilton dobře odstartoval z druhé řady a vybojoval druhé místo pro Citroën C-Elysée WTCC týmu SLR. José María López se dokázal prosadit na 5. pozici hned za Mehdiho Benaniho. Yvan Muller zůstal devátý. Za třináct kol bylo příležitostí k předjetí jak na prsech jedné ruky, takže jezdci Citroënu dojeli do cíle v naprosto stejných pozicích jako po startu. Díky Chiltonovi a Benanimu získal tým 40 bodů ze 43 možných a obohatili tak konto pro Pohár konstruktérů.

Po krátké přestávce odstartoval hlavní závod. Yvan Muller dobře začal z přední řady, ale nestačil na Tiaga Monteira, který vedl v první zatáčce. José María López zůstával pátý za Micheliszem a Huffem. Z balíku se oddělila první pětice, která ale jela v identickém pořadí. Yvan si dával pozor na vedoucího jezdce, zda neudělá chybičku. Nestalo se tak a Citroën C-Elysée WTCC číslo 68 dojel druhý se ztrátou méně než sekundy. Pechito López nakonec dojel pátý, když někteří piloti před ním odpadli.

Po tomto v pořadí sedmém závodním víkendu Citroën zvýšil náskok na čele Poháru konstruktérů o dalších 10 bodů. Na čele pořadí pilotů má pohodový náskok José María López. Jeho nejbližší soupeř Tiago Monteiro ztrácí 101 bodů.

Další kolo mistrovství světa FIA World Touring Car bude ve vlasti Pechita Lópeze. Na Termas de Rio Hondo se jede až 6. a 7. srpna.

 wtcc

 

Co také řekli...

 

Yves Matton (šéf Citroën Racing): „Z Vila Realu se vracíme spokojení, zvýšili jsme nᚠnáskok v mistrovství světa. Jen lituji, že městské okruhy využívané pro WTCC neposkytují možnosti předjíždění. Není to moc záživné pro diváky kolem trati nebo v televizi. Co se našich pilotů týče, Yvan předvedl velmi solidní výkon na okruhu, který vyžaduje mnoho odpovědnosti. Má teď dobré vyhlídky na zámořské pokračování šampionátu. Pro Pechita přineslo Q3 šanci na lepší celkový výsledek z víkendu. Přes startovní postavení, které měl, vybojobval tolik bodů, kolik mohl. Blahopřeji Tomovi Chiltonovi. Od Nürburgringu udělal velký pokrok a nyní je schopný ještě lépe využít potenciál svůj i auta. K výsledku Citroënu za celý víkend významně přispěl.“

Yvan Muller: „Závod skončil za první zatáčkou. Tiago Monteiro ujel velice dobře a já ho nemohl dohnat. Pohyboval jsem na jeho ocasu až do konce a snažil jsem se ho dostat pod tlak. Ale bohužel předjetí auta, které je stejně rychlé, je na tomto okruhu nemožné. Vše hrálo pro Tiaga, aby vyhrál. Zaslouží si to, před domácím publikem byl skvělý. Ještě k průběhu mistrovství, nemohu si pomoct, ale bodový systém považuji za nešastný, když trvá na startu v obráceném pořadí. Nám to brání v tom, abychom dosahovali dobrých výkonů.“

José María López: „Udělal jsem během víkendu několik menších chyb. Nepodařilo se mi plně se sžít s autem. Ale raději se zaměřme na pozitiva. I přes nevyzpytatelné startovní pozice jsem zajel dva závody s dvěma pátými místy. Získal jsem o bod méně než Yvan celkově. Nemyslím si, že je fér, když musel být lepší než já v kvalifikaci. Ale takový už systém je a z mých soupeřů tu zabodoval víc než já pouze Tiago. S náskokem 101 bodů jsem hned klidnější. V předcházejících letech jsem ve stejné fázi tuhle výhodu neměl. Nyní se chci dobře připravit pro Argentinu. Bude to hodně zvláštní pro mě i celý tým.“

 

Výsledky

Zahajovací závod

1. Tom Coronel (Chevrolet RML Cruze TC1)
2. Tom Chilton (Citroën C-Elysée WTCC)
3. Nick Catsburg (Lada Vesta WTCC)
4. Mehdi Bennani (Citroën C-Elysée WTCC)
5. José María López (Citroën C-Elysée WTCC)
6. Rob Huff (Honda Civic WTCC)
7. Thed Björk (Volvo S60 WTCC)
8. Norbert Michelisz (Honda Civic WTCC)
9. Yvan Muller (Citroën C-Elysée WTCC)
10. Tiago Monteiro (Honda Civic WTCC)
16. Grégoire Demoustier (Citroën C-Elysée WTCC)

Nejrychlejší kolo: Hugo Valente (2:00,608 min.)

 

Hlavní závod

1. Tiago Monteiro (Honda Civic WTCC)
2. Yvan Muller (Citroën C-Elysée WTCC)
3. Norbert Michelisz (Honda Civic WTCC)
4. Rob Huff (Honda Civic WTCC)
5. José María López (Citroën C-Elysée WTCC)
6. Thed Bjork (Volvo S60 WTCC)
7. Nick Catsburg (Lada Vesta WTCC)
8. Mehdi Bennani (Citroën C-Elysée WTCC)
9. Hugo Valente (Lada Vesta WTCC)
10. Tom Chilton (Citroën C-Elysée WTCC)
12. Grégoire Demoustier (Citroën C-Elysée WTCC)

Nejrychlejší kolo: Rob Huff (1:58,385 min.)

 

Mistrovství světa FIA WTCC – Pořadí pilotů

1. José-María López: 244
2. Tiago Monteiro: 143
3. Nick Catsburg: 139
4. Mehdi Bennani: 134
5. Yvan Muller: 133
6. Norbert Michelisz: 127
7. Rob Huff: 124
8. Gabriele Tarquini: 104
9. Tom Chilton: 103
10. Tom Coronel: 75
15. Grégoire Demoustier: 11

 

Mistrovství světa FIA WTCC – Pohár konstruktérů

1. Citroën: 609
2. Honda: 427
3. Lada: 368
4. Polestar: 170

 Komentáře

Komentáře


Pro psaní komentářů se přihlaste a aktivujte si úplný profil ...


  
Users online  
Newest posts  
Advertising  
Pictiures  
Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator