Jméno
Password
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

Novinky a zaujimavosti > Citroen

Martin Koči prezentoval svůj návrat do JWRCC6 C6

Pekingský autosalon 2016: Citroën představuje nový Citroën C6

Citroën při příležitosti pekingského autosalonu 2016 odhaluje nový Citroën C6. Tento luxusní hatchback segmentu D upper business, který byl vyvinutý s rámci společného podniku se společností Dongfeng a byl vyroben ve Wu-chanu, měří 498 cm a na čínský trh se dostane na konci roku. Jde o skutečnou vlajkovou loď řady Citroën v Číně, která nabídne moderní styl, plynulé linie a díky rozvoru 290 cm pohodlnou kabinu, v níž je v duchu značky Citroën vše směřováno k zajištění pohody: prostornost, kvalitní materiály, užitečné technologie pro co největší komfort všech cestujících.

Útok na prémiové kategorie

Společný podnik Dongfeng Citroën uvedl na konci roku 2015 na čínský trh nový Citroën C4 a nyní klade poslední stavební kámen svého útoku na hlavní segment tříprostorových hatchbacků, když představuje nový Citroën C6. Nabídka tak bude bude komplexní, soudržná a přizpůsobená očekávání trhu. Tvoří ji vozy C-Elysée, C4, C4 L a C5. Citroën tak ukazuje, jakou má na svém největším trhu dynamiku.

Nový Citroën C6, který byl vyvinutý v rámci společného podniku s Dongfeng, je důkazem schopnosti značky vstoupit do nejdůležitějšího čínského segmentu prémiových vozů, který tvoří tříprostorový hatchbacky segmentu D upper business. Značka se opírá o odkaz své historie a o své know-how, aby ukázala svůj přesun směrem k luxusnějším kategoriím automobilů a představila svou vlastní interpretaci tohoto velmi kodifikovaného segmentu. Využívá k tomu optimalizované platformy s novou generací elektrické/ elektronické koncepce, díky níž může být vůz opatřen výbavou poslední generace.

Nový Citroën C6, který se bude vyrábět ve Wu-chanu, je výsledkem úzké spolupráce mezi design centry a středisky výzkumu a vývoje ve Francii a v Číně. Nabízí veškeré zásadní ingredience značky Citroën upravené tak, aby splňovaly velmi přísné principy tohoto segmentu. Citroën C6 kromě plynulého a moderního stylu poskytuje vynikající úroveň provedení interiéru, zvláštní pozornost byla věnovanou kabině (prostor, atmosféra, materiály), sedadlům a technologiím pro co nejvyšší pohodlí celé posádky. Dokonale splňuje očekávání trhu, pokud jde o rozměry, status, robustnost, prostornost a pohodlí pro všechny cestující.


Styl exteriéru: elegance a luxus

Pro nový Citroën C6 je charakteristický elegantní styl, který dokonale zapadá do světa segmentu D upper business. Plochy vozu jsou čisté a hladké, což je typickým znakem vozů Citroën. Plynulost tvaru mu dodává velkou ucelenost, zatímco výrazné prvky, jako je konkávní zadní sklo, typické pro Citroën, nebo chromovaná lišta na víku zavazadlového prostoru, odrážejí smysl pro detail. Vyvážené objemy podtrhují elegantní linie, které siluetě vozu dodávají energii. Z 498 cm dlouhého, nízko položeného a širokého hatchbacku (šířka 184 cm, výška 147 cm), který dobře sedí na silnici, vyzařuje robustnost a síla, aniž by to bylo na úkor elegance vyjádřené prostřednictvím stylu, pro něhož jsou charakteristické plynulé a velkorysé linie. Jsou předzvěstí prostorného interiéru, což je hlavní kritérium nákupu v tomto segmentu. Místo na zadních sedadlech a zavazadlový prostor patří mezi nejlepší na trhu, díky rozvoru 290 cm jsou tyto vlastnosti dobře patrné. Design vozu působí jako správný Citroën horizontálně, střecha je protažená.

Z přední části vyjadřuje síla a odolnost. Jeho design zvětšuje dojem šířky vozu. Chromovaná maska chladiče zasahuje až do světlometů. V jejím středu je umístěná velká chromová lišta sahající od jednoho okraje vozu k druhému, která zdůrazňuje jeho charakter prémiového vozu. Mlhovky jsou umístěny na koncích a podtrhují je chromované díly ve tvaru písmene C, díky nimž působí nárazník širší. Charakter vozu je silný a dynamický i díky tvaru kapoty s výrazně technologickými světlomety. Nová C6 je díky svému světelnému podpisu, který tvoří světla pro denní svícení, jež se rozsvěcují v chromovaném logu značky, okamžitě dobře rozpoznatelný.

Při pohledu z boku na oblý profil vozu je zjevné, že dobře sedí na silnici. Tvar zadního blatníku podtrhuje dynamiku a sílu vozu. Z plynulého zpracování povrchu vyzařuje robustnost a kvalita. Tvar a prostornost umocňuje chromová lišta podél oken.

Vzadu na víku zavazadlového prostoru upoutají světla s originálním 3D podpisem s LED dioadami, díky nimž působí Citroën C6 velmi elegantně. I zde se mezi světly táhne velká chromová lišta, vůz díky ní vypadá široký a je posílen jeho prémiový charakter. Nový Citroën C6 je v duchu odkazu značky opatřen konkávním otvíracím oknem zadního víka, typickým rysem hatchbacku.


c6_int

Interiér a technologie pro větší pohodu

Z interiéru nového Citroënu C6 vyzařuje komfort a elegance. Kabina, vyzývající k cestování, je moderní a příjemná, nabízí kvalitní materiály, jako jsou sedadla potažená kůží Nappa či dřevěné nebo hliníkové dekorativní prvky na středové konzole.

Interiér nabízí otevřený, transversálně řešený prostor pro maximalizaci dojmu šířky. Palubní deska je přehledná a horizontálně pojatá. Sedadla svým zpracováním a čalouněním vytvářejí přechod z jedné části vozu do druhé. Horizontálnost kabiny přispívá k pocitu ultrakomfortu, k pocitu pohody, kterou zažívají cestující v zadní řadě, kde na ně čekají široká sedadla poskytující relaxaci. Cestující budou mít k dispozici automatickou čtyřzónovou klimatizaci a všechna 4 sedadla jsou opatřena masážní funkcí pro pohodlí všech. Pro ještě větší pohodu na palubě je nový Citroën C6 vybaven panoramatickým střešním oknem děleným na dva prosklené panely. Přední část se otevírá a umožňuje jízdu na čerstvém vzduchu. U vyšších verzí výbavy je panoramatické střešní okno opatřeno přídavným osvětlením.
Objemy jsou velkorysé, a přitom velmi funkční. Středová konzola splňuje požadavky segmentu D upper business. Je vysoká, široká, opatřená dekorativními prvky a nabízí několik prostorných přihrádek se snadným přístupem. Dobře strukturovaná sedadla nabízejí oporu a měkkost.

Od Citroënu C4 Cactus přebírá nová C6 inspiraci světem cestovních zavazadel a obecně cestování. Na dveřních panelech se tak objevují kožené popruhy nahrazující kliky. Popruhy najdeme jako stylový prvek i na palubní desce a v horní části opěradel sedadel.

Interiér se skládá z prvků plynulých tvarů, které kontrastují s technickými prvky, příkladem je hladká vzdušná palubní deska, přerušovaná pouze větráky a displeji, které tak působí výrazněji, a nová C6 se díky nim řadí do světa špičkových technologií. Pohoda se v kabině snoubí s technologickou výbavou. Nový moderní a přizpůsobitelný 12" displej s vysokým rozlišením je umístěn v ose řidiče. Obratně kombinuje analogové a digitální přístroje a vytváří efekt hloubky a kontrastů. Elegantní středový panel má ve svém středu umístěn 8" kapacitní dotykový displej pro větší plynulost.

Nová C6 využívá novou elektrickou/elektronickou koncepci, díky níž je vybavena technologiemi zjednodušujícími řízení a bezpečnost, jako je systém snímání údajů z dopravních značek a zobrazení povolené rychlosti, adaptivní tempomat s funkcí Stop, systém Active Safety Break, systém Vision 360°…

Výbava bude podrobně popsána při uvedení vozu na trh.

Nový Citroën C6 bude podrobněji představen v druhé polovině roku 2016 a na čínském trhu se objeví koncem roku.

 Komentáře

Komentáře


Pro psaní komentářů se přihlaste a aktivujte si úplný profil ...


  
Users online  
Newest posts  
Advertising  
Pictiures  
Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator